Ile zarabia kierowca C+E w Niemczech?

Praca kierowcy tira jest od lat coraz bardziej popularna. Obecnie, wielu jest kierowców pojazdów ciężarowych, których zadaniem jest rozwożenie towaru w różne miejsca kraju oraz za granicę. Usługi takie zlecają firmy logistyczne. Osoby zatrudniane w tym sektorze ponoszą dużą odpowiedzialność, zarówno za pojazd, jakim kierują, jak i za przewożony towar.
Nie od dziś wiadomo, że dostarczanie czy przeładunek towaru oraz inne czynności, wymagają odpowiedzialności oraz doświadczenia. Na pracę kierowcy tira składa się wiele czynności.

Warto dodać, że wielu polskich kierowców decyduje się na podjęcie pracy w Anglii lub w Niemczech. Powody są jasne – w krajach tych można liczyć przede wszystkim na większe zarobki. W Polsce, kierowcy tirów mogą zarabiać maksymalnie 4000 złotych i to przy intensywnej pracy i długich wyjazdach.

Zarobki w Niemczech z kolei mogą sięgać nawet  3000 euro. Jest to prawie czterokrotność zarobków w Polsce, za wykonywanie tej samej pracy. Oprócz wyższej wypłaty, kierowcy C+E w Niemczech mogą liczyć także na różne dodatki. Są to premie, nieopodatkowane diety (również za weekendy) oraz zasiłek rodzinny dla dzieci.

Wysokość zarobków kierowców C+E nie zawsze jest taka sama. Należy bowiem pamiętać o tym, że każda firma może proponować inne warunki i wynagrodzenie. Poza tym, dużo zależy od miejsca, w którym pracujemy. W każdym landzie w Niemczech, sprawy związane z wynagrodzeniem różnią się od siebie. Można jednak znaleźć pracę, w której wynagrodzenie, po przeliczeniu na polskie złotówki, będzie wynosić dużo więcej niż 10 tysięcy złotych.

Zadania kierowcy C+E

Praca kierowcy tira jest bardzo wymagająca. Wysokie zarobki w tej branży są więc adekwatne do rodzaju pracy, jaką wykonują kierowcy.

  • Rozwożenie towaru w wyznaczone miejsca w kraju lub za granicę,
  • Załadunek oraz rozładunek towaru,
  • Dostarczanie towaru na czas,
  • Przekazywanie faktur oraz dokumentów,
  • Szybkie i bezpieczne transportowane towaru.

Poza tym, kierowca tira ponosi odpowiedzialność za towar, który przewozi. Oczywiście wyklucza się przypadki, gdzie towar zostaje uszkodzony nie z winy kierowcy – np. wypadki i kolizje. Kierowanie pojazdem z dwoma wielkimi przyczepami nie jest łatwą sprawą. Dlatego na stanowisku kierowców tira zatrudnia się osoby, które mają długie doświadczenie w tej branży.

Oferty pracy dla kierowców C+E

Kierowcy tirów, w każdym kraju muszą mieć ważne prawo jazdy kategorii C+E. Poza tym, przed otrzymaniem prawa jazdy, a później posady, wykonywane są psychotesty. Kierowcy tirów muszą je przejść pozytywnie, by spełniać wymagania.

Praca kierowców tira nie należy do łatwych. Kilka lub nawet kilkanaście godzin w trasie, daleko od domu, kierowcy podróżują samotnie. Poza tym, nie każda trasa jest prosta. Dość często, kierowcy dostają zlecenia, które polegają na dostarczaniu towaru w górskie rejony lub w środek zatłoczonego miasta. Tir jest wielkim i długim samochodem, w którym mieszczą się często cenne przedmioty.

Kierowca tira

Dla kogo mogą pracować kierowcy tirów? – Rozwożenie towarów odbywa się na szeroką skalę. Często, kierowcy tirów podejmują pracę u właścicieli sieci supermarketów oraz znanych sklepów. Zadaniem kierowcy, jest dostarczanie towaru do sklepów znajdujących się w najbliższej okolicy.

Poza tym, często praca kierowcy polega na dostarczaniu towaru do klienta prywatnego. Tyczy się to firm meblarskich lub budowlanych. Kierowca tira może przewozić rozmaite rzeczy w wiele miejsc. By zapewnić klientom bezpieczny i terminowy dowóz wszystkich przedmiotów, zatrudnia się kierowców z doświadczeniem.

Gdzie można znaleźć najciekawsze i najlepiej płatne oferty pracy? Otóż, kierowcy tirów są dziś poszukiwani na całym świecie. W Niemczech, gdzie gospodarka rozwija się szczególnie prężnie, ich liczba wzrasta z roku na rok. Warto podkreślić, że polscy kierowcy tirów, zazwyczaj wybierają Niemcy, jako miejsce pracy.

Ciekawe oferty pracy dla kierowców C+E można znaleźć przede wszystkim w Internecie. Polecamy firmę Korb Group – agencje pracy w Niemczech. Ofert można również szukać na portalach społecznościowych.